Klasik Masaj ;Dier Masaj Türlerinin Başlangıcı ve Bütünü Sayılmaktadır Aslında ;Yani Masajın Temeli Sayılır.Vücut Anatomisi Üzerinde Mükkemmel Bir Etkiye Sahiptir.Çeşitli Teknikler Sayesinde Sorunlu Bölgelere Kolayca Uygulanabilmektedir.Rahatlamaya En Çok İhtiyaç Duyan Bölge Sırt Olduğu Üzre ;Klasik Masaj Seanlarında Sırttaki Tetik Bölgeler Hedef Alınarak Rahatlanması Sağlanır. Bay Bayan Olsun Omuzda Çanta ,Bilgisayar gibi Nesneler Taşındığı İçin Eklem ve Omurlara Fazla Yük Biner Dolayısıyla Kaslarda Bozulmalar ve Disklerde Kaymalar Oluşabilmektedir.Sırt ve Omurga Çeşitli Duruş ,Oturma Poziyonları Olsun Yapılan Ağır ve Yorucu İş Temposu Gibi Durumlarda Sırt Çok Fazla Etkilenmektedir. Omurganın Görevi Çok Zor ve Ağır Olduğundan Bu Gibi Sebeplerden Omurganın İşlevi Önemlidir.Tabi ki Omuragayı Destekleyen Kasların Esnek ve Güçlü Olması Gerektiğinden Genelde ;Klimalı Ortamlar ,Ter Üzerinde Kuruma ,Ağır ve Ani Spor Yapılması Gibi Durumlarda Kaslar ve Omurlarda Sorunlar Oluşmaktadır.

Ne Yazık ki. Masajın Önemi ve Yararı Tamda Bu Gibi Durumlarda Çok Önem Arz Etmektedir.Neden mi ? Çünkü Gün İçerisinde Kolların Bacakların Boynun Yükünü Sırt Çektiğinden Klasik Masajla Kas Ağrıların ve Sıkışmaların  Giderilmesi Sağlanır ,Kan Dolaşımı Hızlandırılarak Fibromiyalji Olan Bölgelerin Tedavi Olması Sağlanır.

Sırtta Oluşan Sorunlar Hareket Kısıtlamalarına da Sebep Olmaktadır. Bel Boyun Kol Eller Gibi..Ayrıca Kaslar ve Eklemler Arasında Oluşan Romatizma ,Karpal Tünel Gibi Önemli Sorunların Tedavi Sürecini Hızlandırmış Olur.

Klasik Masajın Bir Dier Önemi İse ; Kan Dolaşımını Artırarak Sinir Sistemini Dengelemek ,Mide Hazım Sürecini Hızlandırmak Migren gibi Sorunlardan Uzak Kalmasını Sağlayarak ,Vücudun Esnek Bir Şekilde  Dengede Kalmasını Desteklemektedir.

Kolarınızı Sırtınızı  Yüz Üstü Rahat Bir Şekilde Yatağa  Uzanarak Masaj Uygulanır.

Alsancak Masaj Salonu Herzaman Müşterinin Sorunlu Bölgesine Göre Masaj Türü Tavsiye Etmektedir.

Günümüzde Yaşam Döngümüz Aşırı Stresli Olduğu İçin ; İş ,Evlilk ,Bankalar ,İş Arkadaşları ,Alışveriş Merkezleri Gibi Daha Bir Çok Neden Dolayısıyla Streslerin Olması da Vücutta Kasılmalara Sorunlar Oluşmasına Neden Olmaktadır.Bizi Ayakta Tutan Sinir Sistemimiz de Tabi Bunlardan Kötü Etkilenmekte Olup ; Psikolojik Nedenler ,Kaygı Stres Bizi Çıkmaza Götürür Farkında Olmadan. Oyüzden Masaj Yapılırken Sinir Uçları Kısmına Bası ve Basınç Uygulanır ki Rahatlamayı Tetiklemesi İçin.

En Son Olarak Kollar ve Bacaklar Tabiki Bele Masaj Yapılarak Seans Bitirilir.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                        ALSANCAK MASAJ SALONU