Ayak Tabanında ,Ellerde ve Kulak Memelerindeki Hassas Tetik Noktalarına Bası (basınç) Uygulanarak Yapılan Bir Masaj Türüdür.Refleks Noktalarıondaki Tıkanmış Noktaların Uyarılarak Açılması Sağlanır ; Böylelikle Sorunlu Bölgelerin Düzenlenemesi Sağlanarak Omur ve Eklem Ağrıları Başta Olmak Üzere Daha Bir Çok Bölgedeki Sıkıntılar Çözülmüş Olur.

Bu İyileştirici ve Tedavi Edici Yöntem Milttan Önce 6000 Senelerinde de Uygulanmakta Olup Bilimsel Olarakta Kanıtlanmıştır.

Tarihi Kökeninde Orta Doğu Çin Hükümdarlığı Olarak İlk Uygulandığı Yerdir.

Bu Masaj Uygulamasında Sorunların ve Uyarılması Gerekli Noktaların Durumuna ve Şekline Göre Yapılmaktır.

Sorun ve Sıkıntı Sağ Tarafınızda ise Sağ Taraftaki Kulak ,El ,Ayaklara Bası Uygulanır Dier Tarfata ise Aynı Şekilde Yapılır.

Özellikle Ayak Tabanına Yapılan Masaj Bası Uygulaması Dikkat Çeken Çok Etkili Bir Yöntemdir.

Ayak Ortasındaki Sinirler Bası Uygulamalarını Direk Beyne İletir. Çünkü Ayak Tabanında Yer Alan Vücudun Tüm Hassa Sinir Uyarıcıları Burada Olduğundan ;Buradan Yapılan Tetikleyiciler Daha Çok ve Daha Karşılık Vererek Sorunun Hemen Düzelmesine Sebep Olmaktadır.

Kimyamız Gereği Enerji ve Kan Akışımız Ayak Tabanlarından Yönetilmektedir Kısacası, Buradan da İlgili Organlara İletilmektedir .

Sinir Sistemine Bağlı Yönetici Merkezi Olduğundan ,Burada Masaj Yapılacak Ortamda Kişinin Rahat Bir Yatakta Uzanması ,Yatak Rahat Biryerde Oturması İle Başlanmaktadır.Sorun ve Şikayetler Dinelenerek Tedavi İşlemi Ona Göre Masaj Uygulanmaktadır.Önemli ve Net Sinyal Noktaları Belirlenerek Masaja Devam Edilmelidir.Tedavi Edici En Önemli Kısımları ;El ve Ayak Bileklerindeki Ağrılar ,Bel ve Boyun Ağrıları ,Depresefik ve Panik Atak Sorunları Olan Kişilerde ,Nörolojik Rahatsızlıklarda Çok Etkili Tedavi Edicidir.