Spor Haytımızın Her Yaşında Olması Gereken Vücudumuzun İhtiyaç Duyduğu En Önemli  Önde Gelen Sağlık Yaşam Önceliğimiz Olmalıdır.

Kalp ve Damar Dolaşım Sistemimizi  Geliştirir  Kan Plazma Hacmini Genişleterek Kandaki Yoğunlaşmayı Azaltır ,Vücut Direncini Güçlendirerek Hastalıklara ve Enfeksiyonlara Karşı Korunmanızı Sağlar.

Spor Olmadan Yaşam Döngümüzde Salgın Hastalıklardan Etkilenme ,Kronik Rahatsızlıklarla , Erken Ölüme Bile Yol Açar.

Hastalıklardan Korunmanız İçin Büyük Bir Koruyucu Kalkan Görevi Üstlenir.  

Kansızlık ,Diyabet ,Kanser Türlerinin Oluşması Sporsuz Yaşayanların Uğrak Noktalarıdır. O Yüzdendir Ki ;Sporu Heryaşta Yapmalı Ömrümüzün Sonuna Kadar da Bırakmamalıyız.

Hayatımız Boyunca Sağlıklı ,Mutlu ve Huzurlu Olmanın Temel Kuralı ;Sporla Yaşamayı Benimsemekten Geçer.En Basidinden Stresinizi Azaltığı İçin Pozitif Olumlu Düşünerek Harekete Geçmenize Olanak Sunar.Kaldı ki Kişinin Kendine Olan Güven Herzaman Daha Fazla Üst Düzeyde Olduğundan Algılama ve Tercih Konularında Kararlı Tutarlı Adımlar Atmasında Yardımcı Olur.

Sporla Yaşayan Bir İnsan Hayatı ve İşi Konusunda Spor yapmayan Kişilere Oranla Daha Çok Başarılı ,Hırslı ve Hedeflerine Ulaşan Gurupta Yer Alırlar.

Kondüsyonuve  Düzgün Fiziğiyle Bulunulan Ortamlarda Gözler Hep Üzerinizde Olduğu Gibi ; Görsellik Olarak da Bayanlarda Çekicilik Erkeklerde İse Karizmatik Olma Avantajı Sağlar.

Sporun Bir Üst Seviyesi Profesyonel Olarak Yapılan Gerek Para kazanma Gereksede Hobi Amaçlı Yapılanlarıdır.

İşte Tamda Konumuz ve Masajla Eşleşen Nokta Burada Yer Almakta.

Antrönerler ve Hocaların Önerdiği Spor Öncesi ve Sonrası Masajla Kaslarınızı Güçlendirme , Zinde ve Motifasyon Yükseltmek İçin Yapılmasını Önerir.

Bu Arada Spor Masajı İçin Sadece Profesyonel Dalda Olması Gerekmez ; Masaj Günlük Hayat Kalitesinizi Yükselterek  Sağlıklı ve Mutlu Olmanıza Katkıda Bulunur.

Spor Masajı İle Kaslar Gevşetilerek ;Kas ve Eklemler Arasındaki Gazlar  Ödem Alınır. Böylelikle Kan Basıncı Düzenlenerek Düşürülür Tabiki Kalp Artışlarıda Buna Bağlı Düştüğünden Sakinleme ve Arınma Ortaya Çıkar.

Antreman ve Turnuva Önceleri Yapılan Masajlar İse :Kaslardaki Gerginlik Alındığı Üzre Esneme Üst Düzeye Çıkarıldığından Sakatlanma Olasığı Minimuma Düşürülmüş Olur.

Düzenli Yapılan Masajla ;Cildde ve Vücutta Oluşan Yaralanmaların ,Şişliklerin, Morlukların En Önemlisi Alınan Enfeksiyonların Hızlıca Atılmasında , Ciltekki Sorunların Hızlı Tamiri Konusun da Tetikleyicidir.